Podsumowanie V EDYCJI A MY DO BETLEJEM

Czas Nadziei czyli V Edycja ?A MY DO BETLEJEM?

Walka o zwycięstwo w trudniejszych niż zazwyczaj warunkach, to nie tylko realia Soczi 2014, również V Edycji ? A MY DO BETLEJEM?. Polacy brawurowo wywalczyli sześć olimpijskich medali, w tym Justyna Kowalczyk, nasza ? Złota dziewczyna?. Wielki sukces jest zawsze precyzyjną mieszanką ciężkiej walki, pracy, bólu i nadziei. Nie byłoby naszego kolejnego zwycięstwa bez zwycięskiej ?Drużyny?, która w tym sezonie powiększyła się o nowych, szlachetnych darczyńców.

? Wielkich o wielkim sercu?, m.in. z Ząbek.

Zaskakujący finał V Edycji ? A MY DO BETLEJEM? był wypadkową ostrej walki od samego ?startu? oraz determinacji i szlachetności  wspaniałych ludzi, na co dzień ciężko pracujących w dobie kryzysu, przedstawicieli ząbkowskich, wołomińskich i warszawskich firm oraz instytucji, które po raz kolejny dzielą się sercem i  ?chlebem? z niepełnosprawnymi dziećmi, na trasie najważniejszego ?biegu olimpijskiego? zwanego życiem.

Wielki Team pierwszej polskiej fundacji, działającej na rzecz dzieci z zespołem Downa, jak co roku, zaskakuje wspaniałomyślnym gestem i wielkim zaangażowaniem w pomoc niepełnosprawnym dzieciom. Rokrocznie działają w nim bez zarzutu :

 • Firma Autopoland Fiat MIR-CAR z siedzibą w Markach
 • Firma MATEUS z Warszawy
 • Firma budowlana GÓR-PIS z siedzibą w Ząbkach
 • Firma AUTO-MICHAŁOWSKI z Radzymińskiej 158
 • Firma PRO-SYSTEM RP z Ząbek
 • KDH z ul. Radzymińskiej
 • Firma ORCHIDEA z Zielonki
 • PRAKTIKER z Ząbek
 • API MARKET z ul. Szwoleżerów w Ząbkach
 • Szkoła HELEN DORON i English Language Workshop w Ząbkach
 • Kwiaciarnia LOTOS z Ząbek, usytuowana na ul. Piłsudskiego 1
 • Drukarnia BENEDYSIUK w Ząbkach, na ul. Lisa Kuli 1
 • Pracownia MONI ART. Pani Moniki Halickiej
 • ?KSIĘGARNIA ORLA? Piotra Orłowskiego z Ząbek

Prezes Stowarzyszenia Wspólnota Samorządowa Województwa Mazowieckiego i Wicestarosta Powiatu Wołomińskiego- Pan Konrad Rytel-darczyńca indywidualny

Pani Ewa Krawczyk – darczyńca indywidualny

Radna Miasta Ząbki-Pani Agnieszka Gmitrzuk-darczyńca indywidualny.

Pani Marzenna Tyszkiewicz – wsparcie kampanii banerowej

Pan Paweł Góral – wsparcie kampanii banerowej

?Dobry człowiek jest gwiazdą dla tych, którzy nie mogą znaleźć światła?, powiedział Phil Bosmans. Podopieczni fundacji AND I AM UP dostali w darze rozgwieżdżone niebo i żadna ?noc? im nie grozi.

Do wspaniałego grona ?Wielkich o wielkim sercu? dołączyli  w tej edycji: ?Księgarnia Orla? Piotra Orłowskiego z Ząbek; ząbkowska, rodzinna firma DOMAR z ul. Kołłątaja, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Ząbkach Sp. z o.o., ?Piotr i Paweł Wschód? Sp. z o.o.; Katarzyna i Piotr Czublunowie-darczyńcy indywidualni oraz przedstawiciel władz dzielnicy Rembertów- Wiceburmistrz Józef Melak, który brawurowo wylicytował płytę znanej polskiej piosenkarki-pani Alicji Majewskiej, za niebagatelną sumę 1600zł,do której w romantycznym geście dołożył wylicytowany tego samego wieczoru srebrny pierścień, w darze dla ukochanej małżonki. Państwo Melakowie- rodzice i dziadkowie sporej gromadki, ? od zawsze? wiedzą, że najważniejsze w życiu jest  serce, szczególnie dla tych, którzy go najbardziej potrzebują.

Partnerska współpraca z fundacją Prezes Joanny Wiecińskiej ?Kręgosłup w działaniu? to m.in. część długofalowego projektu nawiązania współpracy z innymi fundacjami, które chciałyby wziąć czynny udział w opracowaniu nowych standardów opieki nad niepełnosprawnymi dziećmi w Polsce i oficjalnie poprzeć projekt reaktywacji Poradni dla Dzieci z zespołem Downa. Bezinteresowną pracę pani Prezes i wspaniałej graficzki komputerowej ? Katarzyny Rolbieckiej, nad nowym projektem kampanii medialnej, z udziałem znanych gwiazd estrady i naszych wspaniałych podopiecznych z dodatkowym chromosomem, można było podziwiać na bilbordach firmy STROER, nowego patrona medialnego, wspierającego projekt podniesienia polskich standardów opieki nad dziećmi z zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami, do obowiązujących europejskich.

Patronaty medialne podjęły jak zwykle współpracujące z fundacją podmioty: w tym Wołomińskie Radio Fama, szczególnie interesujące się losem niepełnosprawnych dzieci, portal kobiecy obiecującej dziennikarki modowej ? www.dailytips.pl, ? Wieści Podwarszawskie?, ? Życie Powiatu na Mazowszu?, ząbkowska gazeta samorządowa ? Co słychać?? oraz ? My Wołomin- Moje Miasto? i inne lokalne gazety.

V Edycja ?A MY DO BETLEJEM? miała szczególny, finalny przebieg, chociaż ?czas wielkich wzruszeń i nadziei? rozpoczął się oficjalnie od spotkania z Dyrekcją Teatru Rampa na Targówku, najważniejszym partnerem fundacji, oficjalnym współorganizatorem kolejnych edycji charytatywnej Gali, Honorowym Patronem projektu Reaktywacji Poradni dla Dzieci z zespołem Downa i gorącym zwolennikiem usprawnienia w tym zakresie opieki medycznej w Polsce.

Imprezę jak zwykle poprowadził wspaniały aktor teatralny i filmowy, zaangażowany od lat w akcje pomocowe i kulturalno-oświatowe na rzecz niepełnosprawnych dzieci- niezastąpiony Maciej Gąsiorek. Tegoroczny projekt z wielkim zaangażowaniem wsparły również znane  gwiazdy estrady: popularna piosenkarka Alicja Majewska oraz wspaniały muzyk z MOZART GROUP, Pan Bolesław Błaszczyk z córką Barbarą.

Gala, opatrzona honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka- Pana Marka Michalaka, była szczególnym, bo i przedświątecznym spotkaniem, w duchu przyjaźni, radości i miłości, który unosił się m.in. nad główkami rozemocjonowanych i rozbawionych dzieci oraz ich zaangażowanych rodziców. Fantastyczna zabawa, ogromne wzruszenia i śmiech radości złożyły w jedną całość ten szczególny wieczór ,za sprawą wspaniałych aktorów i wszystkich pracowników Teatru Rampa oraz cudownych gości, prawdziwych Przyjaciół niepełnosprawnych dzieci, ludzi o szlachetnej głębi i niesamowitym poczuciu humoru.

Przerwa artystyczna przebiegała smacznie i  nastrojowo: pyszne i  jak zwykle wypieczone od serca ciasta, ufundowała znana ząbkowska cukiernia rodzinna z ul. Batorego, których przyjemna degustacja odbywała się przy nastrojowym koncercie polskich kolęd znakomitego kwartetu smyczkowego ? Primo Incontro? Warszawskiej Opery Kameralnej. Twórcza pasja nietuzinkowych artystów przydała uroczystego charakteru serdecznym podziękowaniom obecnym sponsorom, którym wręczono tradycyjnie, piękne, świąteczne stroiki, ufundowane przez ząbkowską kwiaciarnię ?LOTOS?.

Łzy wzruszenia i uniesienie towarzyszyły zarówno podziękowaniom dla Szanownej Małżonki Prezydenta RP, Pani Anny Komorowskiej, która przekazała na aukcję charytatywną m.in. niezwykle elegancki album kulinarny, wylicytowany przez Państwa Marzennę i Piotra Tyszkiewczów za rekordową sumę 2 tyś. zł., jak i pożegnaniom odchodzących w świąteczny czas wyjątkowych Gości, którzy po raz kolejny w szlachetnych zmaganiach aukcyjnych wsparli niepełnosprawne dzieci, angażując odważnie dobrą wolę i serce, najpiękniejszy prezent poprzedzający ? gwiazdkę?.

?Niebo zaczyna się na ziemi. Tam, gdzie ludzie stają się przyjaciółmi, a dobroć jest przekazywana(?)Odrobina miłości jest zdolna uzdrowić człowieka i przywrócić utraconą nadzieję.?

?Im więcej ludzi, tym trudniej znaleźć człowieka?-ta perełka wśród złotych myśli, z tomiku sentencji filozoficznych  ks. Sedlaka, jest na szczęście  obca naszemu ostatniemu  doświadczeniu. Fundacja AND I AM UP serdecznie dziękuje za pomoc i wsparcie zbiórki charytatywnej wszystkim ? Wielkim o wielkim sercu?, w tym osobom:: Pani  Zuzannie Żylińskiej z Warszawy-z Pracowni Biżuterii Ceramicznej; Pani Sylwii, właścicielce sklepu ? Sylwia-złota i srebrna biżuteria?-KDH Ząbki; Panu Piotrowi Bobrowskiemu, właścicielowi sklepu ? Artykuły sportowe?-KDH Ząbki ;Pani Monice, właścicielce butiku KDH Ząbki; Właścicielowi firmy ?Sun-Box?-studyjne lampy błyskowe w Warszawie; wspierającej nas od lat Pani Monice Halickiej- ?Biżuteria ręcznie robiona?;  Wspaniałej Pani Wioletcie, właścicielce ząbkowskiego przedszkola ? Tajemnicza Wyspa?;Pani Jadwidze Cegielskiej i innym Radnym Dzielnicy Rembertów za osobiste zaangażowanie w projekt reaktywacji Poradni dla Dzieci z zespołem Downa; Dyrektor LI LO-Pani Małgorzacie Orzeszek, za przekazanie pysznego ciasta i życzliwe zainteresowanie projektem; Pani Hannie Husajdzie, Bożenie Wilanowskiej, Katarzynie Hys i innym niezastąpionym wolontariuszkom i wolontariuszom z Ząbek i Warszawy;  Panu Wojciechowi Polkowskiemu oraz Panu Robertowi Świątkiewiczowi, obecnemu na Gali wraz z Rodziną; Pani Agnieszce Gmitrzuk, Pani Zofii Dąbrowskiej, Panu Pawłowi Pobożemu -Radnym Miasta Ząbki; Pani Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 3 w Ząbkach, Jolancie Salak, za przekazanie przepięknych pocztówek świątecznych, wykonanych przez dzieci na rzecz fundacji i osobisty udział; Pracownikom oraz Pani Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Ząbkach, Romualdzie Lizak, za finansowe wsparcie zbiórki i osobiste zaangażowanie, Pracownikom Apteki ?Bajkowej?; Państwu Izabeli i Romanowi Marszał oraz Państwu Orłowskim z Ząbek za prezenty aukcyjne i zabawki dla niepełnosprawnych dzieci z zespołem Downa; Dyrekcji i kierownictwu Praktiker-Ząbki; Pani Annie Krasowskiej z Zespołu Szkół Muzycznych na ul. Kawęczyńskiej w Warszawie; Panu Romanowi Piaskowskiemu- Prezesowi Zarządu ? Piotr i Paweł Wschód? Sp. z o.o. oraz Kierownictwu sklepu ?Piotr i Paweł? na Targówku za ufundowanie wspaniałych paczek dla niepełnosprawnych dzieci z zespołem Downa; Pani Grażynie Urbańskiej z Urzędu Marszałkowskiego, życzliwie wspierającej  działalność fundacji; Kierownictwu API MARKET w Ząbkach: Paniom Aleksandrze Gontarczyk i Barbarze Zasłonce oraz pracownikom sklepu, za szczególne zaangażowanie i liczną, coroczną reprezentację na grudniowym wydarzeniu kulturalnym; Wspaniałemu Dyrektorowi Teatru Rampa-Panu Witoldowi Olejarzowi, Dyrektorowi ds. Marketingu-Panu Danielowi Wójtowiczowi, niezwykle otwartemu na potrzeby niepełnosprawnych dzieci, fantastycznym aktorom i wszystkim pracownikom Teatru Rampa na Targówku; Panu Piotrowi Wilkowi ze współpracującej z fundacją  Agencji Fotograficznej, za upamiętnienie najbardziej emocjonujących chwil oraz  uchwycenie w kadrze ?Wielkich o wielkim sercu?, szlachetnych, nietuzinkowych ludzi, którzy pomagają niepełnosprawnym dzieciom.

Najważniejsza informacja na koniec: dzięki naszym wspaniałym i niezwykle hojnym darczyńcom, część uzyskanej sumy z V Edycji naszego wydarzenia kulturalnego została przekazana na indywidualne konta podopiecznych fundacji, z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację dzieci z zespołem Downa. Są wśród nas ludzie, którzy widzą niepełnosprawne dzieci i wsłuchują się w ich serca, rozumiejąc, że to one przywracają światu głęboką wrażliwość, wyzwalają bezinteresowną miłość i piękno wszystkiego, co żyje.

Podsumowując V Edycję, dziękujemy za wielkie serce i ?dzielenie się? w chrześcijańskim duchu miłości. ?Istnieją jeszcze anioły wśród nas. Czynią cuda, sami o tym nie wiedząc.?